facebook
×
KOLOBRZEG.COM - Internetowy Informator

Kołobrzeg miasto i okolice

Kołobrzeg jest największym polskim kąpieliskiem nad Bałtykiem, a także dużym portem towarowym i pasażerskim. Z Kołobrzegu można dopłynąć promem do Skandynawii i na wyspę Bornholm. W ciągu swego istnienia miasto ulegało wielokrotnym zniszczeniom, dlatego w mieście zachowały się tylko nieliczne zabytki, które odbudowano i częściowo zrekonstruowano. Do najważniejszych zabytków należą: ratusz, bazylika konkatedralna, kamienica średniowieczna w której mieści się obecnie Muzeum Oręża Polskiego, Baszta Prochowa, Akademia Rycerska, Reduta Morast. Miasto ma ponad 200-letnią tradycję uzdrowiska. Kołobrzeg tworzą odrębne dzielnice: uzdrowiskowa,  portowo-rybacka, i nowoczesne centrum. W Kołobrzegu panuje korzystny mikroklimat, wykazujący znaczna wilgotność. Zwiększone jest promieniowanie słoneczne a powietrze nasycone jest aerozolem morskim. Eksploatowane są wody chlorkowo-sodowe i żelaziste a także borowina. Duż popularnością cieszy się woda mineralna "Perła Bałtyku". Kołobrzeg posiada również piękną, sześciokilometrową piaszczystą plażę. Północna część miasta ciągnąca się wzdłuż wybrzeża, to dzielnica uzdrowiskowa, w której znajdują się domy sanatoryjno - wypoczynkowe, zakłady przyrodolecznicze przeprowadzające zabiegi z wykorzystaniem borowiny i solanki oraz nowoczesnej aparatury. W uzdrowisku leczy się schorzenia narządów ruchu i reumatyczne, układu oddechowego, krążenia i przemiany materii.
W okresie letnim w mieście odbywają się liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno - sportowe i rozrywkowe. Do najbardziej znanych należą Sunrise Festival, Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, Jarmark Solny.

Scopri steroidi con prezzi a partire da 5 euro https://italiafarmaci24.com/. Offriamo consegna in Italia e in altri paesi. Non perdere le offerte speciali e i vantaggi esclusivi.